Dlaczego warto z nami pływać?

Małe grupY. NIE – na ilość, TAK – na jakość.

W naszej szkole pływania maksymalna ilość uczniów w jednej grupie pływackiej to 6 osób. Tak mała liczba kursantów na zajęciach pozwala instruktorowi pływania w pełni kontrolować grupę i poświęcać swoją uwagę wszystkim uczestnikom. Z doświadczenia wiemy, że małe grupy to większa efektywności i lepsze wyniki w nauce pływania


bogaty program kursów pływania

Nasze zajęcia nauki pływania to bogaty program nauczania, który łączy ze sobą metodyczne podstawy nauki pływania z autorskimi ćwiczeniami wypracowanymi przez lata doświadczeń.

Zajęcia dla dzieci staramy się, aby były merytoryczne, ale i też ciekawe. Jesteśmy świadomi, że największą motywacją dla dzieci, aby chciały przyjść ponownie, są przeróżne formy zabaw. Stawiamy więc na to, aby podczas zajęć był czas na naukę oraz czas na zabawę, podczas których również staramy się przemycać pewne umiejętności pływania.

Z kolei zajęcia dla dorosłych kursantów obfitują w przeróżne ćwiczenia oswajające z wodą, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia z oporem własnego ciała, samoratownictwo czy naukę nurkowania.

Tak zróżnicowany kurs kompleksowo ma przygotować kursantów do samodzielnego przebywania i poruszania się w wodzie.


Kursy pływania z elementami bezwysiłkowej metody Total Immersion (TI)

Posiadamy wiedzę z zakresu bezwysiłkowej, bardzo popularnej metody pływania Total Immersion i jej elementy są wprowadzane do naszego systemu nauczania. Tak, aby kursanci byli w stanie opanować pływanie w komfortowy i efektywny sposób.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Po pierwsze mniejsze grupy pływackie pozwalają zachować zasadę bezpieczeństwa. Instruktor jest w stanie mieć pełną kontrolę na zajęciach. Dodatkowo podczas lekcji oprócz pływania staramy się przekazywać naszym uczniom zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Uczymy, że basen to nie to samo co jezioro czy morze.


Instruktor przebywa z uczniami w wodzie

Z małymi pływakami instruktorzy są w wodzie przez cały czas. Natomiast jeżeli chodzi o grupy zaawansowane to czasami lepiej jest wyskoczyć na brzeg aby przyjrzeć się na sposób wykonywania ćwiczeń przez naszych podopiecznych z trochę innej perspektywy. Tak samo dzieję się w przypadku zajęć dla dorosłych, instruktor również przebywa w wodzie z początkującymi kursantami dając im poczucie bezpieczeństwa i jest wtedy w stanie skorygować pierwsze błędy.


Całkowite zaangażowanie instruktora

Nic nie wpływa tak pozytywnie na  kursantów jak czynne uczestnictwo instruktorów w zajęciach. Zaangażowany instruktor to taki, który cały czas jest skoncentrowany na swoich uczniach. Motywuje ich do działania, obserwuje postępy. Dzięki temu kursanci nabierają szacunku do instruktora, przez co chętniej wykonują polecenia.


Indywidualne podejście

Staramy się do każdego naszego pływaka podchodzić indywidualnie. Każdy uczeń jest inny i potrzebuje czasami innego podejścia, większego zrozumienia. Czasami problemy z pokonywaniem nowych trudności nie są związane tylko z aspektami fizycznymi ale też z psychicznymi. W takich sytuacjach nigdy nie naciskamy, a jedynie staramy się delikatnie przekonać że pływanie to super zabawa!


Sprawdź ofertę:

NAUKI PŁYWANIA DLA DZIECI

NAUKI PŁYWANIA DLA DOROSŁYCH