Czemu warto z nami pływać?

Małe grupki. NIE – na ilość, TAK – na jakość.

W naszej szkole pływania maksymalna ilość uczniów w jednej grupie pływackiej to 6 osób. Jednak przeważnie grupy liczą 4-5 osób. Tak mała liczba uczniów na zajęciach pozwala instruktorowi pływania w pełni kontrolować grupę i poświęcać swoją uwagę wszystkim dzieciom. Z doświadczenia wiemy, że małe grupy to większa efektywności i lepsze wyniki w nauce pływania.


Nauka pływania przez zabawę = atrakcyjne zajęcia

Zajęcia w naszej szkole pływania to połączenie metodycznej nauki pływania z elementami zabaw w wodzie z ukrytym celem edukacyjnym. Zajęcia prowadzimy w taki sposób, aby nawet w trakcie zabawy, przemycać ważne i rozwijające ćwiczenia. Dla zaawansowanych grup oprócz samego pływania wprowadzamy skoki do wody, nurkowanie czy ratownictwo wodne.


Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Po pierwsze mniejsze grupy pływackie pozwalają zachować zasadę bezpieczeństwa. Instruktor jest w stanie mieć pełną kontrolę na zajęciach. Dodatkowo podczas lekcji oprócz pływania staramy się przekazywać naszym uczniom zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Uczymy, że basen to nie to samo co jezioro czy morze.


Instruktor przebywa z uczniami w wodzie

Z małymi pływakami instruktorzy są w wodzie przez cały czas. Natomiast jeżeli chodzi o grupy zaawansowane to czasami lepiej jest wyskoczyć na brzeg aby przyjrzeć się na sposób wykonywania ćwiczeń przez naszych podopiecznych z trochę innej perspektywy. Tak samo dzieję się w przypadku zajęć dla dorosłych, instruktor również przebywa w wodzie z początkującymi kursantami dając im poczucie bezpieczeństwa i jest wtedy w stanie skorygować pierwsze błędy.


Całkowite zaangażowanie instruktora

Nic nie wpływa tak pozytywnie na  kursantów jak czynne uczestnictwo instruktorów w zajęciach. Zaangażowany instruktor to taki, który cały czas jest skoncentrowany na swoich uczniach. Motywuje ich do działania, obserwuje postępy. Dzięki temu kursanci nabierają szacunku do instruktora, przez co chętniej wykonują polecenia.


Indywidualne podejście

Staramy się do każdego naszego pływaka podchodzić indywidualnie. Każdy uczeń jest inny i potrzebuje czasami innego podejścia, większego zrozumienia. Czasami problemy z pokonywaniem nowych trudności nie są związane tylko z aspektami fizycznymi ale też z psychicznymi. W takich sytuacjach nigdy nie naciskamy, a jedynie staramy się delikatnie przekonać że pływanie to super zabawa!


Sprawdź ofertę:

NAUKI PŁYWANIA DLA DZIECI

NAUKI PŁYWANIA DLA DOROSŁYCH